Podvědomí: Představa, kterou vyvoláváme, musí vždy splňovat to, co si přejeme. Jestliže mám kopnout nebo udeřit do prostoru nebo překážky, na kterou za normálních okolností nemám, musí ve mě podvědomí vybudovat tak silnou zbraň, že k jakémukoliv cviku přistupuji s naprostou samozřejmostí.

Kung Fu - Baji a Pigua

Podle čínských legend jsou dva styly tak mocné, že se jich bojí i zlí duchové - Baji a Pigua, neboli styl osmi nekonečen a pigua Zhang - styl rozdělení a odklonění.

- - -Tyto styly jsou velice staré, pocházejí z dob dynastie Ming či dob ještě starších.

Řadí se mezi severní styly a jsou určeny striktně pro boj. V mnoha částech Číny jsou považovány za styly osobních strážců. Ačkoli jsou oba styly kompletním uměním, je lepší naučit se je naučit oba.Baji guan je co do síly více yang a Pigua Zhang více yin. Odděleně to jsou velice účinné styly, ale dohromady tvoří celek. Doplňují a obohacují jeden druhého o tvrdé a měkké, kruhové a přímé, tedy pohyby obsažené jednotlivě v každém z těchto stylů.

- - -Styl Baji guan, který se zakládá na medvědovi a tygrovi je explozivní a jeho pohyby se cvičí rychle a s velkou silou. Je to styl vhodný do malých prostor. Obsahuje spoustu úderů lokty a pěstmi. Pohyby jsou pevné a přímé. K vyvinutí maximální vnitřní síly pro smrtící údery je zde řada přidupnutí nohou. Pravidlem je, že fyzická síla vychází z pasu a páteře. Není to vyloženě vnější styl, ale částečně se řadí k vnitřním stylům, kvůli využívání vnitřní energie.- - - Bojové aplikace Baji cvičené oko postřehne, ovšem techniky Pigua Zhang jsou více skryté. Na začátku se pohyby provádí uvolněně a jsou kruhové povahy. Síla prochází spíše z vnitřních pohybů než z použití síly svalů. Tento styl se zakládá na hadovi a orlovi. Pigua v mnohých svých úderech používá úder předloktím. Ke zpevnění a posílení vnitřní kostry se často používá otužování pomocí úderů do těla. Síla pochází z pasu a boků, a proto je zde spousta otáčivých a rotačních pohybů.
Závěrem se dá říci, že oba styly jsou výborné jak pro svou schopnost otužit a fyzicky zesílit tělo, ale hlavně pro svou praktičnost.